Most hogy beköszöntött a nyár, bizonyára Te is azt tervezgeted, hogy minél több tartalmas időt töltesz majd a kertben. A kellemes esti beszélgetésekhez, kültéri főzésekhez és grillezésekhez azonban elengedhetetlenek a megfelelően ápolt, esztétikus kültéri bútorok. Ezért viszont évről-évre tenni kell, s néha nem elég egy felületes tisztítás. Alkalmanként komolyabb felújításra is szükség lehet, hogy a bútorok minden évben maximálisan beteljesíthessék a szerepüket.
Cikksorozatunkban tippeket, tanácsokat fogunk adni azoknak, akik félve fognak hozzá az egyes bútorok tisztítási, ápolási munkálatainak rendszeres kivitelezéséhez. Kifejtjük majd, hogy a speciálisabb esetekben mire érdemes figyelni és melyek azok az aranyszabályok, amelyeket mindenképp be kell tartani ahhoz, hogy a bútorok ne károsodjanak. Ugyanis ez is előfordulhat, viszont mindez attól is nagyban függ, hogy milyen bútorokról van szó.
Cikksorozatunkban elő fogjuk venni a legtöbb olyan alapanyagot, amiből manapság a gyártók kültéri bútorokat készítenek, majd egyenként áttárgyaljuk a bevált tisztítási és ápolási praktikákat, különös figyelmet szentelve annak, hogy ezeket az információkat egyszerűen és hatékonyan tudják felhasználni az olvasóink.
Milyen anyagokról lesz szó?
Szinte minden olyan alapanyagról, amelyből manapság bútor készülhet és az anyag jellegéből adódóan különösebb ápolást, karbantartást igényel. Ki fogjuk tárgyalni a különféle fákból és műanyagokból, fémekből és egyéb speciális anyagokból elkészített bútorok sajátosságait és megoldást kínálunk a tisztítási és ápolási folyamatokkal kapcsolatban.
Ne feledd: a legfontosabb a megelőzés!
Természetesen, ahogy az élet egyéb területein, a kültéri bútorok minőségének megőrzése esetén is az egyik legfontosabb tényező a prevenció. A gyártók alapvetően olyan anyagokat használnak a gyártási folyamatok során, amelyek jobban ellenállnak a kültéri káros tényezőkkel szemben, azonban ez nem jelent teljes védelmet.
Mit értünk megelőzés alatt?
A megelőzés ebben az esetben jelentheti a hidegebb hónapok során a megfelelő tárolást, ami önmagában is hatékony védelmet nyújt a bútorok állagának megőrzésében, de jelentheti az egyszerű tisztítási folyamatokat, a bútorok szárazságának megőrzését stb. Ezekről a folyamatokról még később lesz szó, ugyanakkor az is nagyon fontos, hogy:
Tartsuk be a gyártó utasításait!
Valljuk be őszintén, hogy mikor egy olyan terméket vásárolunk, aminek egyértelmű a használata, akkor a használati utasítást a csomagolással együtt általában már a vásárlás napján ki is dobjuk.
Ez hiba, főleg a bútorok esetén, ugyanis a használati utasítás nagyon sok hasznos információval szolgálhat számunkra, főleg ha a bútorok ápolásáról és karbantartásáról van szó. Ezekből az információkból megtudhatjuk, hogy az adott bútor vízálló-e, milyen környezeti hatásokat visel el, és milyen anyagokkal tisztítható.
Felkeltettük az érdeklődésed? Olvasd el soron következő cikkünket a bútorok ápolásáról, amiből megtudhatod, hogy milyen megoldásokat érdemes használni a polyrattanból készült bútorok esetén!